Site Rengi

Yahoo Arama Motoru

Yahoo Nedir? Günümüzde en çok bilinen hali ile e-posta servisi olarak akıllarda kalmıştır. Uzun yıllardır en çok tercih edilen e-posta ve e-ticaret gibi alanlarında yerini alan Yahoo portalıdır.. Ancak son zamanlarda rekabet bakımından Google, MSN ve AOL gibi dev firmalarla yoğun bir rekabet içindedir. Firmanın bu rekabetler sırasında çöküntü yaşamasından sonra yazılımlarını güncelleyerek tekrar güçlenmesi de dikkat çeken bir hisseleri de yerinden oynatmasını sağlaması ile en iyiler arasında yer almasını sağlamaktadır.

Yahoo Bilgi ve Kullanım
 • Yahoo Hakkında Bilgi
 • YahooServisleri Nelerdir?
 • YahooMail Özellikleri
 • Yahoo Harita Var mı?
Yahoo Görselleri

Yahoo Hakkında Bilgi

Yahoo, Stanford Üniversitesi öğrencileri olan David Filo ve JerryYang tarafından 1995 yılında kurulmuş olan bir portaldır. Başlarda arama motoru olarak hizmet vermesinden sonra zamanla popüler olmaya başlayan e-posta hesabı alınabilen bir servis olarak ve güncel haberlere ulaşılabilen bir web sitesi olmuştur. Günümüzde en çok ziyaret edilen site bakımından 4. Sırayı almaktadır. Yahoo ismini koymalarının nedeni ise İngiliz edebiyatı klasikleri arasında yer alan Gulliver’in Gezileri’nden esinlenerek “kaba saba, gelişmemiş insan” anlamına gelen kelimeyi koymuşlardır.

YahooServisleri Nelerdir?

Bir çok konumda servisi bulunan Yahoo şirketinin, Yahoo! mail, Yahoo! messenger, Yahoo! maps, Yahoo! Groups, Yahoo! Music,Yahoo! Mucis,Yahoo! games,  Yahoo! News, Yahoo! Finans, Yahoo! Hotjobs, Yahoo! LAUNCHcast, gibi servisleri ile hizmet vermektedir. Web sitesi olarak yahoo.com adresinden ulaşılabilmektedir ve Türkiye’de web sitesi olarak tr.yahoo.com olarak hizmet vermektedir. Yahoo!Messenger ülkeler arasında en yaygın olarak Amerika’da kullanılmaktadır. En çok tercih edilen e-posta olan Yahoo Mail özellikleri bakımından daha çok kullanılması ile neredeyse çoğu e-posta şirketlerinin tasarımlarından önce gelmektedir.

YahooMail Özellikleri

 • Tek Kullanımlık Adresler: Tek kullanımlık adres oluşturmak için çark simgesine tıkladıktan sonra ayarlardan “Temel ad oluşturun” düğmesinden seçebilirsiniz. Bu özellik sayesinde güvenlik açısından kullanabilirsiniz.
 • E-postalarınızın Yönünü Değiştirme: Tüm e-postaları asıl e-posta adresinize göndermek için e-postaları iletme özelliği kullanarak yararlanabilirsiniz. Ayarlar bölümünden Hesapları düzenleyerek yapabilmektesiniz.
 • Dropbox: Dropbox hesabınızı doğrudan Yahoo Mail’e bağlayarak oraya yükleyeceğiniz dosya ve resimleri kolaylıkla arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.
 • Tema: Yahoo Mail görünümünü değiştirebilir ve e-postalarınızın arkasında farklı resimler koyabilirsiniz.
 • Önizleme: Önizleme bölmesini etkinleştirerek e-postalarınızı hızlı bir şekilde okuyabilirsiniz. Ayarlardan “Önizleme bölmesi” olarak yazan bölümü seçerek kaydedebilirsiniz.
 • Sohbet Etme: Yeni özellikleri arasında Sohbetler bölümünden daha kullanışlı bir şekilde kullanabileceğiniz bölümde yer almaktadır. İsterseniz “Sohbetleri etkinleştir” yaparak kullanabilirsiniz. Daha hızlı ve daha kolay iletişim için bu özellik daha rahat olmasını sağlamıştır.

Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER:
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.