Site Rengi

Kartvizit Tasarımları

Kartvizit Tasarımları

Reklam insanların ve firmaların ürettikleri ürünleri veya vermiş oldukları hizmeti müşterilerine en iyi şekilde tanıtmayı amaçladıkları bir tür görsel şovdur. Ticari yaşamda önemli olan ürettiğiniz şeyin ne kadar kaliteli olduğu değil asıl önemli olan ürettiğiniz ürünü ne kadar iyi tanıttığınızdır. Dünya üzerindeki büyük binlerce firma bu büyüklüklerini pek tabi ki ürünlerinin yanı sıra aynı zamanda yapmış oldukları dünya geneli dev reklam kampanyalarına da borçludurlar.
 Bu kampanyalar sayesinde hiç adı duyulmamış bir firma bile kısa bir süre içinde fenomen hale gelebilmektedir. Reklamın özellikle de bireysel reklamın en etkili yöntemlerinden biri de kartvizittir. Kartvizit denilen şey üzerinde hizmeti veren kişinin veya firmanın adının numarasının ve adresinin yazılı olduğu kağıtlardır. Bu kartvizitleri kullanan kişiler genellikle iş adamları tacirler avukatlar ve muhasebecilerdir. Özellikle avukatlar arasında kartvizit olayı oldukça yaygındır. Bir avukat her zaman müvekkillerine en iyi şekilde tanıtılmak ister bunun için de kartvizitlerinin çok etkileyici ve özenle hazırlanması gerekir.
 Kartvizitler hazırlanmadan önce birtakım aşamalardan geçerler. Kartvizit tasarımı nedir ? sorusuna birçok cevap verilse de en doğru cevap kartvizitlerin etkileyiciliğini arttırmak için üzerinde yapılan iyileştirmelerdir diyebiliriz. 
 Ülkemizde de kartvizit tasarımı nedir ? diye merak edenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu kartvizit tasarımında öncelikli olarak üzerine isimin yazılacağı kağıdın arka planında hangi rengin ve hangi şekillerin kullanılacağı belirlenir. Bu her ne kadar önemsizmiş gibi gözükse de aslında kartvizitlerin beklendiği etkiyi yaratabilmesi için çok önemlidir. Sıradan sadece üzerinde isim soy isim yazan bir kartvizit pek etkileyici olmaz. Bunun yerine bir slogan bulunursa ve kartvizitin üzerine bu slogan yazılırsa çok daha etkileyici olur. 
 Hepimizin bildiği üzere breaking bad dizinin en çılgın karakterlerinden olan saul goodman ünlü bir avukattır. Bu avukatın ülke genelinde bu kadar ünlü olmasının arkasındaki ana neden üretmiş olduğu better call saul sloganıdır. Bu nedenle kartvizit tasarımı nedir ? diye merak edenler bir an önce kendileri için etkileyici bir kartvizit çıkarmalılar. Böylelikle hem iş hayatında daha çok gelir elde edersiniz hem de daha saygın hale gelirsiniz. 

Ürün Sipariş Formu

    ETİKETLER:
    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.