Site Rengi

Dernek ve STK Siteleri

02.01.2020
1.476
Dernek ve STK Siteleri

Dernek ve STK Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Sivil toplum kuruluşları ve örgütleri için topluma ilgilendiği alanlardaki mesajlarını iletmek ve bir kitle oluşturmak asıl amaçlarından biridir. We are social ve Hootsuit tarafından her yıl hazırlanan İnternet ve sosyal medya istatistiklerinde 82,4 milyon nüfusa sahip ülkemizde; nüfusun %72’sini oluşturan 59.36 milyon internet kullanıcısı, nüfusun %63’ünü oluşturan 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı ve nüfusun %53’ünü oluşturan 44 milyon aktif mobil sosyal medya kullanıcısı durumunda.

Günümüzde artık her markanın internette de onları temsil eden bir web sitesi bulunmaktadır. İnternetin bu kadar geniş bir yere sahip olması sebebiyle her markanın ve her işletmenin bir internet yüzüne, web sitesine sahip olması kaçınılmaz bir hal alıyor. Eğer bir web siteniz varsa adınızı çok daha kolay duyurabilme şansına sahip olabilirsiniz. Sizler de markanızın varlığını sanal alemde de kaliteli bir şekilde sürdürmek ve devam ettirmek istiyorsanız web tasarım hizmeti için rendweb.com sitesini tercih edebilirsiniz.

Sadece internet kullanım istatistiklerinde, internet kullanıcılarının %9, yani 5 milyonluk bir artış görüyoruz. Dolayısıyla artık günümüzde her bir sivil toplum kuruluşunun iyi bir dijital iletişim ve dijital pazarlama stratejisine ihtiyacı var. Başarılı bir web sitesi oluşturulması ise bu stratejinin ilk adımı.

Bir web sitesi oluşturmak, kuruluşunuz hakkında bilgi edinmenin harika bir yoludur. Bilgilerinizi, ve güncellemelerinizi, etkinliklerinizi ve haberlerinizi diğer insanlarla paylaşmak ve insanları kuruluşunuza davet etmek için kullanabilirsiniz. Doğru yaklaşımla, düşündüğünüzden çok daha ucuza ve kolaya mal olacak.

Kendi kuruluşunuzun sitenizi yayınlama fikrinde yeniyseniz, endişelenmeyin. Bu kısa kılavuzda, web sitenizi sıfırlamak için bilmeniz gereken her şeyi paylaşacağız. Hadi başlayalım!

Dernek bilgileri
  • Dernek en az 7 kişi ile kurulur
  • Dernekler Kazanç üzerine kurulamaz
  • Dernekler tüzel kişiliğine sahiptir.
  • Dernekler Hukuka ve ahlaka aykırı olarak kurulamaz.
  • Herkes önceden izin almaksızın dernek kurabilir.
  • Dernek kurucuları ise fiil ehliyetine sahip olması gerekir.
Dernek ve STK Web Sitesi Örnekleri
Ürün Sipariş Formu